HARGHITA: DOI TINERI, GĂSIŢI ÎMPUȘCAȚI ÎNTR-O MAŞINĂ ÎN ZONA LACULUI FRUMOASA

HARGHITA: DOI TINERI, GĂSIŢI ÎMPUȘCAȚI ÎNTR-O MAŞINĂ ÎN ZONA LACULUI FRUMOASA
Alerta a fost dată de un cetăţean care trecea prin zonă
Polițiștii harghiteni au descoperit fără suflare, joi, doi tineri într-un autoturism aflat într-o zonă împădurită din apropierea Lacului Frumoasa.
Trupurile ambilor prezentau urme de împuşcare.
Alerta a fost dată de un cetăţean care trecea prin zonă şi a observat maşina parcată în zona împădurită.
Purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Harghita, prim procurorul adjunct Dan Gîlcescu, a declarat pentru Agerpres că, în interiorul maşinii, a mai fost descoperit un pistol de asomare.
Arma este folosită de obicei pentru animale.
Potrivit procurorului, tinerii sunt din judeţul Bacău, aveau o relație de aproape un an şi plecaseră de acasă cu o zi înainte să fie găsiţi morţi.
Anchetatorii nu exclud nicio variantă, inclusiv crimă urmată de sinucidere.
"S-a deschis dosar penal la Parchetul de pe lângă Tribunalul Harghita. Se tratează ca şi omor, nu excludem nicio variantă. Urmează să vedem împrejurările în care s-a produs", a precizat Dan Gîlcescu.
Necropsiile vor stabili cauzele exacte ale deceselor.
Sursa: Realitatea de Harghita
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










