Advertising
Premierul Orban: România a avut cea mai mică creștere a deficitului bugetar dintre țările europene

Premierul Orban: România a avut cea mai mică creștere a deficitului bugetar dintre țările europene
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 27 aug. 2020, 14:31
Premierul Ludovic Orban a declarat, joi, într-o conferință de presă susținută la Brașov, că România a înregistrat cea mai mică creștere a deficitului bugetar în acest an dintre țările europene, iar obiectivul Guvernului este de a menține deficitul la un nivel cât mai scăzut. Totodată, șeful Guvernului a precizat că în trimestrul al II-lea, este printre țările cu cea mai mică contracție economică din UE.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:41Protest în sistemul vamal: angajații declanșează grevă de avertisment timp de două ore
- 08:30Vremea face ravagii în Italia: o tornadă a speriat locuitorii din sudul țării
- 08:22Alarmă în satele României: urșii au dat iama în casele oamenilor. Ce spun localnicii
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News
























