Actualitate· 1 min citire

Pui de urs adus la centrul din Bălan

Pui de urs adus la centrul din Bălan

Pui de urs adus la centrul din Bălan

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 18 aug. 2020, 17:43

Animalul a fost lovit de maşină.

Puiul de urs accidentat în apropierea municipiului Toplița a ajuns cu bine, cu sprijinul medicului veterinar, la Centrul de reabilitare de la Bălan.

Acesta a fost plasat provizoriu, conform prevederilor HG 323/2010, în custodia centrului de reabilitare până la atingerea stării fiziologice normale, care să-i permită reintroducerea în habitatul natural de origine.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate