Într-o atmosferă de zile mari, cu un patinoar plin, Corona și Sport Club au oferit un meci spectaculos.

Corona Brașov a câștigat partida disputată în această seară, la Patinoarul Olimpic. Brașovenii au învins pe Miercurea Ciuc cu 6-5, după prelungiri. Scorul pe reprize a fost 3-2, 0-2, 2-1, 1-0. Ciucanii au început mai hotărâți meciul și conduceau cu 2-0 după primele 3 minute. Corona a revenit senzațional, iar din minutul 11, până în minutul 16, a marcat 3 goluri.

Au punctat Kovacs, Schaber și Sills. Harghitenii au revenit, din nou, mai motivați de la cabine, iar repriza a doua au câștigat-o cu 2-0, astfel că după primele două reprize oaspeții conduceau cu 4-3. Brașovul a preluat din nou conducerea în repriza a treia, după reușitele lui Domingue și Schaber, scor 5-4. Însă, cu 80 de secunde înainte de final, Miercurea Ciuc a marcat pentru 5-5 și a trimis meciul în prelungiri. Extra time care a fost câștigat de Corona, după golul lui Schaber. Meciul 2 va avea loc luni seara, tot la Brașov, de la ora 18.30.

Articolul precedentHoroscop săptămânal 20-26 februarie 2023. Nativul din zodiac care are NOROC pe plan financiar: cui îi prevăd astrele o CĂLĂTORIE
Articolul următorROTATIVĂ guvernamentală cu negocieri dure – Rareș Bogdan: „Nu este simplu să stai la masă cu un premier din PSD”