FK Csikszereda Miercurea Ciuc a pierdut ieri la scor de neprezentare partida disputată în deplasare la Mioveni. Aproape tot meciul s-a jucat la o singură poartă, iar la sfârşit tabela a arătat 3-0 pentru echipa din judeţul Argeş.

Golurile au fost marcate de Andrei Herghelegiu în minutul 12 şi italianul Davide Massaro în minutele 45 şi 70.

FK Csikszereda Miercurea Ciuc se aflî pe locul 17 în Liga a 2-a.

CS MIOVENI – FK CSIKSZEREDA3-0

Mioveni: Fl. Croitoru – Rob. Ghiţă, Celea, Beţa, Burnea (cpt.) – M. Şerban, R. Costin – Coşereanu, Massaro, Măzărache – Hergheligiu
Rezerve: Val. Sima – Ed. Stoica, Ct. Alexe, Rem. Enache, Alin Călin, Cioargă, Işfan
Antrenor: Marius Stoica

Csikszereda: Ljuljanovic – Palmeş, Csonka, Lalic, Simo, Casiadi, Sz. Veres (cpt.), Kalman, Eder Gonzalez, Magyari, Logon
Rezerve: Bordas – Aszalos, Csuros, M. Takacs, Barta, Erdei, Bajko
Antrenor: Valentin Suciu

Articolul precedentUn pui de urs a fost salvat de jandarmii harghiteni, la Bălan