Ciucanii n-au marcat nici de această dată în deplasare şi rămân loc retrogradabil.

În minutul 38 s-a făcut 1-0. Patrick Petre a centrat din lovitură liberă din dreapta careului în partea opusă, acolo unde Viorel Lică a reluat cu latul şi a înscris lângă bara colţului lung. Însă în faţa portarului, în poziţie de offside, era Antoche, care s-a şi tras în lateral pentru a nu fi lovit de minge. Arbitrul trebuia să anuleze golul, pentru că Antoche l-a mascat pe portar şi era în offsid.

În minutul 74 era deja 2-0. Farul a scăpat pe contraatac de la mijlocul terenului, Ionuţ Stoica a pătruns în careu pe stânga şi trimite printre picioarele lui Bordaş din 8 metri, după ce trei fundaşi veniseră din spate să-l blocheze.

Farul: Muţiu (cpt.) – Nicola, Cană, V. Lică, Carabela – Doumbia, Antoche – Al. Stoica (Hordouan 83′), Greu (Ant. Cruceru 62′), Kanda (P. Petre 32′) – I. Stoica
Rezerve neutilizate: Udeanu – D. Toma, D. Panait, Halep
Antrenor: Ianis Zicu

Csikszereda: Bordas – Palmeş, Mitra, Lalic, Majzik – Sz. Veres, Eder Gonzalez, Barta (B. Antal 64′), Erdei (Hodgyai 67′), Bara – B. Bajko (cpt.)(M. Takacs 67′)
Rezerve neutilizate: Ljuljanovic – Raul Julia, Csuros, Corbu
Antrenor: Valentin Suciu

Articolul precedentTot mai mulţi şoferi depistaţi cu maşini neînmatriculate. În doar două ore poliţiştii au găsit doi în Joseni
Articolul următorImperial WET Miercurea Ciuc începe noul sezon în deplasare la Călăraşi