În Erste Liga la hochei pe gheață au fost programate, aseară, 3 meciuri. Toate echipele românești din competiție au jucat pe propriul patinoar.

Astfel, la Brașov, Corona a fost învinsă, după prelungiri, de liderul MAC Ujbuda, scor 1-2. Golul brașovenilor a fost marcat, în prima repriză, de Domingue. La Gheorgheni, formația gazdă ACSH s-a impus, scor 6-2, pe reprize 3-1, 2-1, 1-0, în duelul cu Ujpest. Pentru harghiteni au punctat Vincze (2), Orban, Bodo, Sylvestre și Sarpatki. În fine, Miercurea Ciuc a fost învinsă, scor 3-4, de Ferencvaros. Pentru ciucani au marcat Căsăneanu, Kubat și Skachkov. Cea mai bine clasată echipă românească din Erste Liga este ACSH Gheorgheni, locul 2, cu 40 de puncte. Miercurea Ciuc este pe locul 5, cu 28 de puncte. Iar Corona Brașov este pe 7, cu 26 de puncte.