Actualitate· 1 min citire

Focuri lăsate aprinse și gunoaie găsite de salvamontiștii din Toplița în urma turiștilor

Focuri lăsate aprinse și gunoaie găsite de salvamontiștii din Toplița în urma turiștilor

Focuri lăsate aprinse și gunoaie găsite de salvamontiștii din Toplița în urma turiștilor

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 27 ian. 2021, 17:11

Neregulile au fost constatate pe Valea Lomașului

Salvamont Toplița Călimani atrage atenția asupra unui fenomen întâlnit tot mai des în ultima perioadă: focurile lăsate aprinse în marginea pădurii și gunoaiele lăsate la voia întâmplării, anunță Ziar Harghita.

Duminică seara, la întoarcerea din patrulare, pe Valea Lomașului, echipa Salvamont Toplița- Călimani a găsit și stins trei focuri lăsate în urmă de turiști iresponsabili.

Foto și detalii, AICI

Sursa: Realitatea de Harghita

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate