Actualitate· 1 min citire

Subprefectul de Harghita a fost eliberat din funcție

Subprefectul de Harghita a fost eliberat din funcție

Subprefectul de Harghita a fost eliberat din funcție

Realitatea de Harghita
Scris de Realitatea de Harghita Publicat: 31 dec. 2020, 09:55

Subprefect al județului era Petres Sándor

Guvernul a decis, miercuri, eliberarea din funcţie a subprefecţilor din Brăila şi Harghita, Simona Drăghincescu şi, respectiv, Petres Sándor.

În acest sens, Executivul a adoptat, în şedinţa de miercuri, două hotărâri privind încetarea exercitării, cu caracter temporar, în condiţiile legii, a funcţiei publice de subprefect al judeţului Brăila de către Simona Drăghincescu şi respectiv de subprefect al judeţului Harghita de către Petres Sándor, conform unei informări a Guvernului.

AGERPRES

Sursa: Realitatea de Harghita

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate