FK Odorheiu Secuiesc a ratat calificarea în Final Four-ul Cupei României la futsal. Echipa harghiteană a pierdut cu scorul de 7-4 (4-2) deplasarea de la Dunărea Călăraşi din sferturile competiţiei.

Meciul a fost la discreţia călărăşenilor care au câştigat ambele reprize destul de categoric. Asta chiar dacă scorul a fost deschis de FK Odorheiu Secuiesc chiar în minutul 1. Nu a rămas mult timp aşa, pentru că în minutul 10 deja tabela arăta 4-1 pentru gazde.

Golurile au fost marcare de Yamez (4, 10), Pinto (5), Ribeiro (7), Monteiro (25) şi Coelho (36, 40) pentru Dunărea Călăraşi, respectiv Mánya (1), Miklós (19, 23) şi Szécsi (36) pentru FK Odorheiu Secuiesc.

Articolul precedentUDMR a decis că steagurile şi imnurile Ungariei şi al Ţinutului Secuiesc sunt simboluri naţionale ale maghiarilor din România