ACSH Gheorgheni a pierdut pe teren prorpiu meciul disputat în Play-Off-ul Erste Liga meciul disputat cu DEAC Debrecen.

Meciul a fost unul strâns, însă ungurii s-au impus în final cu scorul de 3-2 pe patinuarul din Gheorgheni.

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-1, după ce pentru hocheiştii din Gheorgheni a înscris Oscar Steen, iar pentru unguri a egalat Hugo Turcotte.

După prima pauză ungurii s-au întors mai motivaţi. au câştigar reptiza cu 2-0 după ce Jakub Izacky şi din nou Hugo Turcotte au marcat în primele 4 minute ale reprizei.

cea de-a 3-a repriză a aparţinut hocheiştilor din Gheorgheni. au câştigat cu 1-0 prin golul marcat de Oscar Steen. cu toate aceste meciul s-a terminat 3-2 pentru DEAC.

În acest moment scorul în Play Off este 2-1 pentru Deac Debrecen, iar în semifinalele Erste Liga merge echipa care câştigă 4 meciuri din 7.

Astăzi de la ora 18.30 are loc cel de-al 4 meci, tot pe patinuarul din Gheorgheni.

Articolul precedentColegiul Tehnic Bányai János din Odorheiu Secuiesc va fi reabilitat
Articolul următorScandal la un bar din Bălan, poliţişti bătuţi cu pumnii şi picioarele