Advertising
Angajații din sănătate protestează joi la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării

Protest al angajaților din Sănătate
Scris deRealitatea de Harghita
Publicat28 mai 2026, 07:50
Sursărealitatea.net
Încep protestele față de noua lege a salarizării. De la ora 11, angajații din sănătate pichetează sediul Ministerului Muncii după ce noua lege vine cu tăieri drastice de sporuri ce duc la scăderi de venituri.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:56ANM: Cod galben de vijelii și instabilitate atmosferică, în mai multe regiuni ale țării - HARTA
- 16:57Regele Charles, sărbătorit cu fast la Londra. Mii de militari au defilat
- 11:541.170 de percheziții și 166 de persoane vizate de măsuri preventive în 300 de dosare penale
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Harghita și pe Google News


























